KLUB VECTOR DOBIO VRIJEDNO PRIZNANJE

Objavljeno, 25.6.2011. Novosti

KLUB VECTOR DOBIO VRIJEDNO PRIZNANJE

Na samom početku ovog izvještaja krenimo s jednom odličnom vijesti: KTK Vector iz Koprivničkog Ivanca primio je vrijedno priznanje Hrvatske zajednice tehničke kulture. Radi se o „Povelji za izniman doprinos razvitku tehničke kulture i osobite rezultate u u području automodelarstva“ za 2010. godinu. Priznanje je tim vrjednije što je dodijeljeno jednom malom klubu kao što je naš, a biti će snažan poticaj daljnjem radu i zalaganju. Aktivnosti od mjeseca lipnja 2010. pa sve do lipnja 2011. godine nije nedostajalo. Uza sve one radove na dovršetku drvene konstrukcije, koji su bili više nego ubrzani, imali smo pripreme za organizaciju 3. LS On road utrke za prvenstvo Hrvatske koja se održala 13. lipnja 2010. godine iza Društvenog doma u Koprivničkom Ivancu. Vozila se klasa NACIONAL, a sudjelovalo je 13 vozača. Imali smo potporu Zajednice tehničke kulture naše županije u obliku pokroviteljstva za pehare. Vozač Hrvoje Stegmayer sudjelovao je na EFRA Internacional race warm up utrci u Češkoj u klasi FORMULA 1 od 4. do 6. lipnja 2010. godine. Krajem lipnja, točnije od 24. do 27. lipnja 2010. godine, Ivan Turk i Primož Pivk sudjeluju na EFRA Grand Prix utrci Off road modela u Fehring/Kirchberg, u Austriji. U lipnju smo imali dvije subote školu modelara. Djeci smo pokazali rad s balzom, te smo izrađivali male makete jedrilica koje smo potom isprobavali na terenu. Početkom srpnja (4.7.2010. godine) organizirali smo 3. OFF road utrku za prvenstvo Hrvatske. Uz klasu BUGGY Off road vozila se i klasa OPEN gdje je sudjelovao ukupno 21 vozač u obje klase. U klasi BUGGY sudjelovali su vozači našeg kluba. Osvojene pozicije: Miha Mandelj 1. mjesto, Antonio Markanović 5. mjesto, Primož Pivk 6. mjesto, Ivan Turk 7. mjesto i Filip Triplat 12. mjesto.

Osvojene pozicije u klasi OPEN: Miha Mandelj 1. mjesto, Antonio Markanović 2. mjesto, Ivan Turk 3. mjesto i Primož Pivk 4. Mjesto, što je odličan rezultat s obzirom da su prvo, drugo i treće mjesto osvojili naši klupski vozači. To je najveća nagrada Klubu kada vozači na domaćem terenu osvoje sva tri mjesta.

4. BUGGY Off road utrka održana je 25. srpnja 2010. godine u Zagvozdu. Iz Kluba natjecalo se troje vozača. Primož Pivk osvojio je 4. mjesto, Antonio Markanović 8. mjesto i Filip Triplat 11. mjesto. Samo nakon svega tri dana od utrke u Zagvozdu vozači Antonio Markanović i Ivan Turk odlaze na EFRA Europsko prvenstvo u klasi LS Off road koja se održala od 27. srpnja do 1. kolovoza 2010. godine u Fehringu/Kircberg u Austriji. Nakon ljetnih odmora off road vozači krenuli su na 5. BUGGY Off road utrku koja se održala 29. kolovoza 2010. godine u Solinu. Od naših vozača bili su Antonio Markanović, Ivan Turk, Primož Pivk, Filip Triplat i Miha Mandelj. 5. ON ROAD utrka održana je 5. rujna 2010. u Zagrebu. Vozači Kluba Hrvoje Stegmayer i Marta Stegmayer vozili su klasu FORMULA 1 gdje Hrvoje osvaja 2. mjesto, a Marta 3. mjesto. Kao organizatori 6. BUGGY OFF road utrke koja se održala 26. rujna 2010. godine na zemljanom terenu u Koprivničkom Ivancu imali smo mali broj vozača zbog jako lošeg vremena. Zbog loše pjeskovite zemlje kiša nam je otežavala rad, kao i vozačima vožnju, zbog čega je bilo mnogo kvarova elektronike automodela. Ukupno je sudjelovalo 19 vozača u klasi BUGGY i OPEN OFF road. Od toga je bilo pet naših vozača. Zadnja Off road utrka 2010. godine, automodela za prvenstvo Hrvatske održana je 31. listopada 2010. u Velikoj Gorici. Na toj utrci sudjelovali su: Filip Triplat, Mario Švegović, Antonio Markanović, Miha Mandelj, Ivan Turk i Primož Pivk.

Vozač Filip Triplat sudjelovao je na dvoranskim utrkama elektro automodela 1:18 u sklopu Božićnog velesajma 19. prosinca 2010. i 26. prosinca 2010. godine. Također, imali smo prezentaciju elektro automodela u omjeru 1:10 gdje su djeca mogla isprobati voziti spomenute modele. Kao organizatori 1 ON ROAD i 2 OFF ROAD utrke imali smo mnogo posla oko pripreme staze, ali i završetka objekta. Uz mnogo truda i napora dobrih ljudi uspjeli smo napraviti drvenu konstrukciju i krovište. Uz donaciju crijepa firme „BRAMAC“ imamo prekriveno krovište tako da nam sada preostaju završni radovi poput žbukanja vanjskih i unutarnjih zidova, postavljanje stolarije, pločica, elektro instalacija itd. Taj dio planiramo završiti do kraja 2011. Godine, naravno, ukoliko ćemo imati dovoljno financijskih sredstava. Na svim utrkama kojima smo bili organizatori, da bi smanjili troškove organizacije, koristili smo svoje ljude koje smo na početku godine poslali na tečaj za mjeritelja vremena i suca. Mjeritelj vremena je gosp. Marinko Triplat, a sudac gosp. Mario švegović. Sredinom studenog postavljena je plastična stolarija na objekt kluba kako bismo spriječili uništavanje objekta od vlage i snijega. Započeti su radovi na postavljanju elektro instalacija u prostorijama kluba. Tijekom studenog i prosinca redovito je održavana škola modelara i maketara gdje su polaznici, djeca, kontinuirano radili drvetom, balzom. Najviše su izrađivali modele jedrilica s kojima su kasnije imali međusobna natjecanja na otvorenom. U prosincu klub je kupio univerzalni stroj Unimat 1, koji ima funkciju tokarskog stroja, ubodne pile i brusilice. Djeca su oduševljeno radila razne predmete poput stalka za svijeće, srca, malenih modela stolica, vlakiće…. Krajem prosinca dogovorena je suradnja s učiteljima OŠ „Braća Radić“ s kojima smo započeli radionice u kojoj su djeca zajedno izrađivala srca od drveta za prodajnu izložbu povodom Valentinova.

U prvom kvartalu2011. godine bilo je mnogo aktivnosti članova od samog početka godine. Kao i prošle godine svaki petak održavale su se radionice s djecom, na kojima su izrađivane makete od balze i šperploče. Nastavila se i suradnja s OŠ „Braće Radić“ iz Kunovca, gdje su se izrađivali odljevi od gipsa i modeli jaja od šperploče . Na taj način se pokušalo pomoći udruzi invalida iz Podravskog sunca prodavajući te radove na središnjem trgu u Koprivnici. Jedan dio djece sudjelovao je na pripremi Buggy automodela 1:5 koji se koristi za trening na poligonu kluba. Model se kompletno rastavio, zamijenjeni su svi dotrajali i potrgani dijelovi kako bi bio spreman za predstojeću školu vožnje koju će klub organizirati u ljetnom periodu. Krajem siječnja imali smo pripreme za 7. utrku zimskog prvenstva 1:18 modela koji se voze u dvorani na tepihu. Utrka je održana 6. veljače 2011. u Društvenom domu u Koprivničkom Ivancu. Vozila se klasa On road i Off road gdje je ukupno sudjelovalo 17 vozača iz cijele Hrvatske. Vozači su bili oduševljeni samim izgledom staze, dvoranom i organizacijom čime smo osigurali organizaciju utrka za predstojeću zimu. Vozač kluba Filip Triplat sudjelovao je na 1. EFRA GP LS Off Road utrci koja se održavala od 18. do 20. ožujka 2011. godine u Fehringu, u Austriji. Nastupao je prvi puta na utrci izvan Hrvatske što mu je veliko i korisno iskustvo. Od ukupno 19 vozača iz cijele Europe, zauzeo je 13. mjesto. On je bio jedan od tri vozača koji su mlađeg naraštaja i sudjelovali na ovoj utrci. Kao organizatori 1. Off Road utrke za prvenstvo Hrvatske, krenuli smo početkom ožujka s pripremom staze, odnosno ravnanje terena bagerom. Zbog pjeskovitog terena imamo velike probleme s trošenjem staze. Uz sve to počeli smo postavljati električnu instalaciju unutar zgrade i izvan nje da bi imali što kvalitetniju organizaciju i omogućili svim natjecateljima iste uvjete. Započeli smo s izradom „mosta“ koji će se koristiti na utrkama. Kompletna konstrukcija je metalna, dimenzija 10×4 metra. Modeli će voziti po „mostu“, ali ispod njega što daje dodatnu čar ovom hobiju. Prva Buggy Off road utrka održana je 10. travnja 2011. Godine, a na njoj je sudjelovalo 28 vozača. U klasi Open prva tri mjesta osvajaju vozači našeg kluba. Škola za modelare, od travnja, održavala se svake subote od 18 – 20 sati. Također započela je škola za vozače automodela. Održava se svake subote u popodnevnom terminu, a treninge održavamo na asfaltiranom terenu. Na 2. Buggy Off road utrci u Velikoj Gorici održanoj 21. svibnja 2011. godine sudjelovalo je 5 naših vozača. Svi su vozili finale gdje su završili utrku među prvih deset vozača. Trenutno svi radovi na objektu kluba stoje zbog nedostatka financijskih sredstava. Nadamo se da ćemo barem uspjeti obojiti drvenu konstrukciju zbog opasnosti da drvo ne počne propadati. Ovim putom zahvaljujemo se Općini Koprivnički Ivanec, Zajednici tehničke kulture Koprivničko-križevačke županije, firmi:„BRAMAC“, „HARTMANN“, „RADNIK“, „FUCHS MAZIVA“, „STAKLARSKI OBRT TRIPLAT“ i „TRGO-KONTAKTU“ na materijalnoj i financijskoj pomoći Klubu.

Predsjednik: